Lofoty - Od vikingského múzea po kráľovské podpisy na skale

Autor: Pavel Baláž | 17.7.2019 o 14:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1618x

Zo Stamsundu sme vyrazili na okružnú jazdu skoro ráno, aby sme videli ďalšie krásy súostrovia Lofoty. Začali sme návštevou Lofotr Viking Museum.  

Najprv som ale musel vytiahnuť fotoaparát z púzdra hneď po východe z hotela. To sa len tak ľahko nevidí.

Takže múzeum Lofotr Viking Museum - ležalo na miernom kopci na ostrove Vestvågøy, kde sme prešli krásnou novou budovou s výstavou archeologických nálezov z obdobia Vikingov. Samozrejme nás v budove čakali aj nástrahy v podobe reštaurácie a predajne suvenírov. Odtiaľ sme sa prešli k rekonštruovanému vikingskému domu, ktorý sme podrobne preskúmali. Bol bohato zariadený a pripravený na turistov. Bolo vidieť, že sa tam dajú uskutočniť aj interaktívne návštevy, najmä pre školské zájazdy. Vedľa bolo vidieť vyznačenú polohu ďalšieho domu. Potom sme sa prešli cez les k jazeru, aby sme videli plavbu vikingskej lode. Nachádzali sa tam aj rôzne stanovištia pre deti s ukážkami remesiel a lukostreľby, tí odvážnejší si mohli skúsiť aj hod sekerou...

Cestou k ďalšiemu mestečku som zachytil niečo aj zo sedadla autobusu. Tie kamene vyzerali ako veľryba, iba jej chýbal pohyb...

Nasledujúcou zastávkou bolo ostrovné mestečko Henningsvær. Leží na viacerých ostrovčekoch, takže je to niečo ako talianske Benátky. Vzhľadom na nabitý program sme ho len prešli bez zbytočného zdržiavania sa v obchodoch so suvenírmi (niektorí to aj tak stihli).

 

No a po odjazde z Henningsværu som videl z okna autobusu mladého odvážlivca, ktovie, či nachladol, alebo bol otužilý.

Nasledovala obec Kabelvåg, ďalšia z radu s typickými domčekmi, množstvom lodí, skalných masívov a morskej vody. Nám to vôbec nevadilo, pretože sme za tým prišli a dobre sa na to dívalo.

Deň ešte nebol na konci, ale naraz by tých obrázkov bolo veľa. Aj tak som ich už musel veľa dať bokom, aby to nebol nekonečný príspevok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?