Tiesňava Sigmund Thun Klamm

Autor: Pavel Baláž | 13.2.2018 o 15:31 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  2321x

Ak sa chce niekto prejsť priamo cez vodopád, má na to príležitosť pri rakúskom Kaprune pod jazerom Klammsee.

     Posledný výlet s množstvom príjemných pocitov zo zaujímavej rakúskej prírody sme z našej základne vo Fieberbrunne absolvovali za známe mestečko Kaprun, kde sa nachádza tiesňava Sigmund Thun Klamm. Voda do nej prúdi nielen z jazera Klammsee, ktoré je prečerpávacou nádržou vodnej elektrárne, ale aj z okolitých potokov. Smerom zdola hore sa turisti môžu prejsť po drevených schodoch a lávkach priamo nad potokom, ktorý hučí v malej rokline. Keďže do nej tečie voda aj z okolitých svahov, je niekde potrebná aj strecha, aby voda netiekla priamo za golier... Smer prechádzky je len jeden, naspäť sa turisti vracajú neplateným chodníkom ponad tiesňavu.

     Tiesňava Sigmund Thun Klamm je na ceste z Kaprunu na ľadovec Kitzsteinhorn a spadá do oblasti Nationalpark Hohe Tauern. Meno dostala po Sigmundovi Graf von Thun. Turisti sa môžu naspäť k vstupu vrátiť hneď po prekonaní tiesňavy, alebo môžu pokračovať príjemnou prechádzkou okolo jazera Klammsee. Spolu je to približne 2,8 km, takže to zvládajú aj deti. Kto má väčšiu kondičku, môže sa vyšplhať aj po priľahlých lúkach za lepším výhľadom.

     Ďalší výlet za nami, bol zaujímavý, prešli sme sa, aj keď počasie nebolo to pravé prázdninové (august 2017). Ale spokojní sme nakoniec boli všetci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Aké je posolstvo?

Sú ľudia, ktorí veria, že koronavírus je trest boži. V tom prípade by bolo fér, aby boh povedal, ako je to myslené.


Už ste čítali?