Vodopády Krimml

Autor: Pavel Baláž | 2.10.2017 o 13:08 | Karma článku: 3,93 | Prečítané:  1041x

V rakúskych Alpách, v jednom z nespočetných údolí, sa neustále valí z kopcov nekonečné množstvo vody a priťahuje nekonečný zástup turistov, ktorí si idú oči vyočiť.

     Krimmelské vodopády boli jedným z kritérií pri rozhodovaní, kde budeme tráviť letnú dovolenku. Aby sme zaujali aj deti, vybrali sme ich za jeden z cieľov našich výletov z hotela vo Fieberbrunne. Určite sme to neoľutovali, aj keď ten nekonečný prúd turistov by asi nebol po chuti každému. My sme sa tým ale nedali odradiť a vyrazili sme na cestu tak, aby sme tam boli medzi prvými. Urobili sme dobre, pretože sme mali kde parkovať dokonca na najbližšom parkovisku. Našťastie sme vychytili krásne počasie, takže už z parkoviska bolo vidieť ten zázrak prírody.

 

     Na turistický chodník sa platí vstupné, ale to asi neoľutoval nikto z prítomných. Samozrejme sa najprv prechádza popri stánkoch s tými pravými suvenírmi a potom už hurá do kopca.

     Vodopády Krimml sú vlastne sústava viacerých vodopádov, prospekty uvádzajú tri stupne a keď sa sčítajú, s celkovou výškou 385 m je to údajne najvyšší vodopád v Európe. Chodník pre turistov je dlhý 4 kilometre a prekonáva prevýšenie 380 m v nadmorskej výške 1070 až 1450 m.n.m. Aj v čase našej návštevy tam bolo čím ďalej tým viac turistov rozličného pohlavia, veku aj vzhľadu. Dokonca sme videli túto trasu absolvovať (pravdepodobne holandského...) turistu v drevákoch na nohách. Chcel by som vedieť, ako sa cítil po návrate dole. So stúpajúcim vekom stúpala aj úroveň nadšenia z videného. Fotoaparáty pracovali naplno, ani kamery sa nedali zahanbiť. A reštaurácia na konci druhého stupňa už dychtivo čakala na smädných a hladných zákazníkov. A komu by sa nechcelo peši úplne navrch, tak si mohol sadnúť do taxíka - premávali tam medzi druhým a tretím stupňom. My sme to po druhom stupni na žiadosť našich detí otočili naspäť. Napriek tomu sa nám to všetkým veľmi páčilo a zrejme najviac z celej dovolenky.

     Ten pohľad na obrovské množstvo vody aj s príslušnou zvukovou kulisou bol jednoducho fascinujúci, doporučujem ho každému. Napriek tomu, že ten chodník bol do kopca a relatívne dosť dlhý, na nikom nebolo vidieť nechuť, alebo únavu. Pri pohľade na tú krásu ho každý zdolal s úsmevom na tvári. A o to ide, užívať si dovolenku naplno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Aké je posolstvo?

Sú ľudia, ktorí veria, že koronavírus je trest boži. V tom prípade by bolo fér, aby boh povedal, ako je to myslené.


Už ste čítali?