Rozhľadňa Jakobskreuz Pillersee

Autor: Pavel Baláž | 21.8.2017 o 14:52 | Karma článku: 5,08 | Prečítané:  746x

Štyri kilometre od dediny Fieberbrunn sa nachádza na kopci nad Sankt Jakob in Haus rozhľadňa v tvare kríža.

     Len kúsok od hotela, v ktorom som býval s mojou rodinkou, sme si cestou autom všimli na kopci nápadne veľký kríž. Na internete som si našiel jeho popis a zistil som, že to nie je obyčajný kríž, ale rozhľadňa. Navyše je možné sa k nemu dostať pomocou lanovky, čo značne uľahčuje splniť túžbu pozrieť sa z kopca na okolitú alpskú prírodu. Rozhľadňa sa volá Jakobskreuz Pillersee a je nad dedinkou Sankt Jakob in Haus, v ktorej je možné navštíviť aj zábavný park s kolotočmi, húsenkovými dráhami a podobnými zariadeniami, na ktoré sa mi nechcelo ísť.

     Našli sme teda parkovisko pred údolnou stanicou štvorsedačky, ktorá v zime určite neúnavne slúži lyžiarom, kúpili sme si lístok a odviezli sme sa na vrchol.

     Vnútri bolo možné použiť schody alebo výťah. Na každú svetovú stranu "vyčnievala" miestnosť, z ktorej bol krásny výhľad. Podľa všetkého sa miestnosti využívajú aj na rozličné stretnutia, vrátane školení. Neviem, ako by som dával pozor, keby som mal z okna takýto výhľad. Po pár schodoch sme sa dostali von na strechu týchto miestností, takže sa okolie dalo pozorovať z akýchsi veľkých balkónov. Na najvyššej streche uprostred bola tiež veľká terasa s možnosťou 360-stupňovej panorámy pozorovateľnej voľným okom. V "našom" počasí to bola jedna veľká nádhera.

     Smerom dole sme sa vybrali peši. Bolo to síce stále dole kopcom, ale dalo to zabrať a na druhý deň sme si cítili na nohách všetky svaly, ktoré boli vytrasené ako Detvy. Ale stálo to za to, slniečko na nás svietilo a napriek tomu, že sme boli v Alpách, tak nám bolo teplúčko. Na lúkach boli stopy (aj iné veci) po miestnych kravách, tak sme aspoň deťom mohli povedať, čo je to v okolí cítiť. Kúsok pod vrcholom kopca sme našli jazierko a ihrisko pre deti, tak sme si mohli náš výlet trochu spestriť.

     Bol to kratší výlet, ale bez šomrania ho zvládli aj moje deti a bol plný dojmov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Aké je posolstvo?

Sú ľudia, ktorí veria, že koronavírus je trest boži. V tom prípade by bolo fér, aby boh povedal, ako je to myslené.


Už ste čítali?