Grein an der Donau v Rakúsku

Autor: Pavel Baláž | 19.7.2017 o 12:58 | Karma článku: 3,81 | Prečítané:  885x

     Pri diaľnici z Viedne na Linz sa severne od mesta Amstetten nachádza malé, ale útulné mestečko Grein an der Donau (približne 200 km od Bratislavy), na oddychovú pauzu na ceste do sveta ako stvorené.

     Mestečko Grein (približne 3000 obyvateľov) nie je príliš známe, ale v roku 2013 si užilo pár chvíľ výslnia na internete počas veľkých záplav na Dunaji. Aby ich všetkých nevyplavilo, bol na betónové zábradlie primontovaný špeciálny plot, ktorý vodu až zázračne zadržal. Tentoraz našťastie tiekla voda pekne v koryte a plavili sa po nej lode.

     Pri príchode do mesta nás (mňa aj s rodinkou) už z diaľky privítal zámok Greinburg, ktorý je vo vlastníctve rodu Sachsen-Coburg und Gotha. Je v ňom aj múzeum, ale my sme nemali až toľko času a čakala nás ešte niekoľkohodinová cesta do nášho dovolenkového cieľa, preto sme jeho návštevu vynechali.

     Júlové slnko pekne osvetľovalo zámok, ktorý sa nám páčil, aj keď sme si ho pozreli len odspodu na ceste do centra.

     Keď sme zbadali veľký dom s nápisom Rathaus (radnica), tušili sme, že ideme do centra správnym smerom, navyše ďaleko by sme nezablúdili, mestečko je malé.

     Miestne námestie bolo od nej asi 100 metrov, bolo na ňom veľa upravených domov a niekoľko terás pre smädných a možno už aj hladných miestnych a turistov.

     Grein na nás spravil ten najlepší dojem, je to vhodná zastávka, ak sa nechcete priveľmi zdržať a pritom chcete vidieť niečo pekné a zaujímavé.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Prosbopis, nech už teda navolia

Prosme, aby parlament dodal zvyšných kandidátov na sudcov Ústavného súdu.


Už ste čítali?